avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Activitate DDD
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Activitate DDD

La ce categorie se inscrie activitatea de dezinfectie , dezinsectie si deratizare in codul CAEN?
Cel mai recent răspuns: tebanu222 , utilizator 21:24, 22 Februarie 2005
*** Ordin nr. 601/2002, Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 908 din 13/12/2002, privind actualizarea Clasificării activităţilor din economia naţională - CAEN

Cod CAEN 7470 - Activităţi de întreţinere şi curăţare a clădirilor

Această clasă include:
- activităţile de curăţare a clădirilor de toate tipurile: birouri, uzine, ateliere, magazine, instituţii şi alte localuri de folosinţă comercială sau profesională, şi imobile de locuit; curăţarea geamurilor, duşumelelor; lustruirea mobilei; curăţarea sobelor şi coşurilor, incineratoarelor, boilerelor, ventilatoarelor, unităţilor de canal; curăţarea maşinilor industriale; spălarea sticlelor etc.
Această clasă include, de asemenea:
- activităţile de dezinfecţie, dezinsecţie şi deratizare.
Această clasă exclude:
- protecţie fito-sanitară în agricultură, vezi 01.41;
- sablare şi activităţi similare, pentru exterioarele clădirilor, vezi 45.45;
- curăţirea covoarelor şi mochetelor, draperiilor şi perdelelor, vezi 93.01;
- curăţarea trenurilor, autobuzelor, avioanelor etc;
- curăţarea interiorului tancurilor marine şi rutiere.
Multumesc mult pentru lamurire

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma noua dyanap dyanap Buna ziua Cine imi poate spune si mie de ce este nevoie (la autorizatii ma refer) pt o firma de deratizare si desinsectie? care e codul CAEN? orice ... (vezi toată discuția)
Srl d reluflorea reluflorea O firma cu obiect de activitate deratizare - dezinsectie, s-ar putea incadra in acest program - SRL D ? Respectand pasii si criteriile impuse, nu am gasit daca ... (vezi toată discuția)
Cod caen -alpinist utilitar scorus69 scorus69 buna ziua vreau sa infiintez PFA-pentru servicii de alpinist utilitar.Va rog frumos sa-mi spuneti ce cod Caen trebuie sa pun .va multumesc pt.raspuns (vezi toată discuția)