Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Activitate DDD
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Activitate DDD

La ce categorie se inscrie activitatea de dezinfectie , dezinsectie si deratizare in codul CAEN?
*** Ordin nr. 601/2002, Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 908 din 13/12/2002, privind actualizarea Clasificării activităţilor din economia naţională - CAEN

Cod CAEN 7470 - Activităţi de întreţinere şi curăţare a clădirilor

Această clasă include:
- activităţile de curăţare a clădirilor de toate tipurile: birouri, uzine, ateliere, magazine, instituţii şi alte localuri de folosinţă comercială sau profesională, şi imobile de locuit; curăţarea geamurilor, duşumelelor; lustruirea mobilei; curăţarea sobelor şi coşurilor, incineratoarelor, boilerelor, ventilatoarelor, unităţilor de canal; curăţarea maşinilor industriale; spălarea sticlelor etc.
Această clasă include, de asemenea:
- activităţile de dezinfecţie, dezinsecţie şi deratizare.
Această clasă exclude:
- protecţie fito-sanitară în agricultură, vezi 01.41;
- sablare şi activităţi similare, pentru exterioarele clădirilor, vezi 45.45;
- curăţirea covoarelor şi mochetelor, draperiilor şi perdelelor, vezi 93.01;
- curăţarea trenurilor, autobuzelor, avioanelor etc;
- curăţarea interiorului tancurilor marine şi rutiere.
Multumesc mult pentru lamurire