Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inchidere furnizor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inchidere furnizor

La luna decembrie 2010 am sold negativ la un furnizor. Prin compararea cu fisa lui de cont am realizat ca am 2 facturi lipsa din anul 2009, in valoare de 1160 lei. Cum fac sa reglez soldul? Ce note contabile tb sa folosesc?

Va multumesc
117,4426 = 401
andrei44 a scris:

117,4426 = 401

Contabilizati valorile de pe facturile lipsa de pe care cereti copii de la furnizorul respectiv. Atentie: trebuie neaparat sa mentioneze pe copii "duplicat, inlocuieste factura originala".
Interventie moderator

@andrei44 va rog incercati sa respectati punctul 2.9 din Regulamentul forumului.
Postarea de mesaje consecutive este interzisa. Mesajele scrise se pot reedita in termen de 24 de ore de la data publicarii. Pentru aceasta aveti la dispozitie butonul din coltul lateral dreapta- "Editeaza".
Va multumesc.
Gabriela Ionescu
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
N-am fost atent, vroiam doar sa completez rspunsul. Imi cer scuze.
Nu este o problema,rugamintea mea era sa tineti cont pe viitor de acest lucru.