Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare societate

Buna ziua
Doresc sa deschid un magazin de pompe funebre.
Care ar fi forma cea mai indicata in acest caz, SRL, II sau PFA ?
Daca doriti doar sa comercializati articole privind activitatea pompelor funebre, puteti opta pentru o II, dar daca executati si alte servicii din aceeasi catergorie, e mai bine sa mergeti pe SRL.