Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Florarie, aranjamente florare , cod caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Florarie, aranjamente florare , cod caen

va rog cod caen pentru a deschide o florarie , aranjamente florare
Puteti folosi codul 4719.
Eu as merge pe codul 4776 - Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor; comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Puteti stabili un obiect de activitate principal si mai multe secundare pe care le puteti autoriza pentru desfasurare (4719, 4776 si ce mai doriti dvs.) Studiati putin codul CAEN - grupa 47 si veti identifica activitatile pe care intentionati sa le desfasurati. Poate vreti sa vindeti si cadouri pe langa flori ... Un buchet de flori "prinde" foarte bine cu un mic cadou ... Daca tot cumpara flori de la dvs. clientul, de ce nu ar cumpara si o cutie de bomboane, o ciocolata, o mica bijuterie etc.
Eu vreau ca activitatea de vanzari flori sa fie conexa activitatii de pompe funebre
In aceasta situatie pe langa codul pe care vi l-am indicat, trebuie sa aveti si codul CAEN:
9603 - Activitati de pompe funebre si similare