avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit pe tranzactii imobiliare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit pe tranzactii imobiliare

Cum este posibil ca sa mi se perceapa impozit, la notarul public, pe o tranzactie avand ca obiect un teren obtinut in 2007 pe legile speciale ale fondului funciar ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:59, 14 Ianuarie 2011
daca il vindeti, platiti impozit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot vinde constructia cu terenu aferent..? AKM AKM La tara pe un teren cumparat avand pe el o casuta veche am obtinut certificat de urbanism si autoirizatie de construire(care in prezent a expirat) pentru ... (vezi toată discuția)
Acte necesare vanzare teren iulia bumbu iulia bumbu Am titlu de proprietate a unui lot de pamant intravilan, am cadastru facut la el , intrebarea mea este ce acte imi mai trebuiesc pentru a-l putea vinde (vezi toată discuția)
Impozit pamant la vanzare terrax terrax Salut, un prieten a cumparat un pamant acu un an si l-a trecut pe mine (adica el a platit, eu sunt in acte) si vrea sa-l vanda, o sa ma trezesc eu cu ceva ... (vezi toată discuția)