Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit pe tranzactii imobiliare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit pe tranzactii imobiliare

Cum este posibil ca sa mi se perceapa impozit, la notarul public, pe o tranzactie avand ca obiect un teren obtinut in 2007 pe legile speciale ale fondului funciar ?
daca il vindeti, platiti impozit