Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inchisoare strainatate
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inchisoare strainatate

o intrebare am :prietenul meu este inchis in Italia(Bologna)pentru infractiunea de furt,i-a dat 8 luni,adica ar trebuii sa iasa in martie,mi-a spus ca acum in ianuarie avocatul ii va face tribunal de libertate,ce sanse credeti ca ar avea?multumesc frumos,o zi buna.
de unde sa stim noi ce va rezolva tribunalul italian? :)
a fost doar o intrebare,cam ce sanse sunt,banuiesc ca dvs ca avocat stiti mult mai multe fata de mine:D
Dosarul se afla in Italia,prietenul dvs se afla arestat tot in acea tara si dvs intrebati un avocat din Romania care nu cunoaste dosarul si nici legislatia italiana,,care sunt sansele acestuia.
Intrebarea dvs este tot atat de logica ca si cum v-as intreba eu pe dvs acum ce face"X" de la Londra