Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 010

Buna seara,

Prin modificarile aduse la decl .010, vreau sa va intreb daca o societate comerciala care a fost trecuta de la contribuabili mijlocii la contribuabili mari trebuie sa depuna aceasta declaratie daca nu s-a modificat nimic in vectorul ei fiscal.
Va multumesc anticipat!

Nu trebuie sa depuneti Declaratia 010 in cazul in care nu s-a modificat nimic in vectorul fiscal. Conform OMFP 1059/2010 categoriile de obligatii fiscale ce se inscriu in vectorul fiscal sunt: TVA,impozitul pe profit ,impozitul pe venitul din salarii,accizele,CAS,CASS contributia la fondul de somaj,contributi a la fondul de garantare ptr plata creantelor salariale,contributia pentru concedii si indemnizatii,impozitul la titeiul provenit din prod. interna,redeventa miniera si redeventa petroliera.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal