Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se depun declaratii daca toti angajatii sunt in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se depun declaratii daca toti angajatii sunt in concediu fara plata

Am si eu o intrebare care ma roade, daca la o firma toti angajatii au fost in luna decembrie in concediu fara plata, trebuiesc depuse declaratii (la: itm, cass, cas, somaj) in luna ianuarie?
:D

S.G.
Da. La depuneti la ITM decizia prin care toti angajatii au fost in concediu fara plata in luna decembrie si statul de plata pe" 0 ",iar declaratia la fondul de salarii tot cu "0".
La Casa de pensii se depune un formular prin care ii instiintati ca ati avut salariatii in concediu fara plata toata luna .La sanatate depuneti declaratia cu suma de plata si cea platita ca fiind " 0". Iar la somaj, declarati numarul de ore in luna normal , numarul de ore lucrate=0 si numar de ore suspendate=176.
Ok B-), va foarte multumesc.
Cu placere.