Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie militara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie militara

Buna ziua.Sunt un fost cadru militar,si va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de pensie militara.Am intrat in Scoala Militara in anul 1982 ,absolvind-o in anul 1984,iar de atunci pana in 1998 am activat in diferite unitati ca subofiter.La aceasta vechime pot beneficia de pensie militara? va multumesc anticipat
Stagiul minim de cotizare este de 20 ani.