avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie militara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie militara

Buna ziua.Sunt un fost cadru militar,si va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de pensie militara.Am intrat in Scoala Militara in anul 1982 ,absolvind-o in anul 1984,iar de atunci pana in 1998 am activat in diferite unitati ca subofiter.La aceasta vechime pot beneficia de pensie militara? va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Tulcea Detectiv particular , Alte profesii 14:49, 19 Ianuarie 2011
Stagiul minim de cotizare este de 20 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Militar in rezerva - pensionare alextomescu alextomescu Sunt ofiter ing. in rezerva din anul 1998. Sunt nascut in 12 august 1963 si am 48 de ani. Am lucrat numai in M.Ap.N. astfel: 1983-1984 ( 1 an si 5 luni militar ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie - cadru militar komoddo komoddo Buna seara. Legat de pensionarea militarilor , voi pune in discutie situatia mea. sunt nascut in septembrie 1963. Pe data de 10 martie 1982 am fost incadrat cu ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata nichedanutz76 nichedanutz76 Sunt cadru militar activ, am vârsta de 44 ani împliniţi.În cei 22 ani de când sunt cadru am lucrat în grupa I de muncă. După un calculul meu zic că ... (vezi toată discuția)