Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Este permis discountul?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Este permis discountul?

Buna ziua,
Exista vreo lege care impiedica acordarea unui discount la incasarea facturii?
Stiu ca este oG 15/ 96 prin care se interzice acordarea de discount la plata cash.
Da, dar art. 8 din respectiva lege a fost abrogat prin O.G. 94/2004.