Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REFERITOR BONURI DE MASA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REFERITOR BONURI DE MASA

Tichetele de masa "Piknic Tichet" primite pe luna decembrie fiind valabile pe toata perioada anului 2011 nu mai sunt primite la nici o unitate comerciala. Ce trebuie sa fac si cui trebuie sa ma adresez pentru recuperarea valorii lor, pentru ca s-au si impozitat la firma angajatoare. Multumesc.
Daca pe ele scrie ca sunt valabile pe anul 2011 cum sa nu le primeasca??? Sunati la firma de la care aveti tichetele. Dar sigur nu sunt valabile 31 decembrie 2010?
Sigur sunt valabile pe toata perioada anului 2011, doar ca societatea autorizata care le-a emis a dat faliment. Cum pot recupera valoarea acestora? Angajatorul care le-a dat angajatilor nu are nici o raspundere?