Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pana cand pot fi folosite sumele încărcate pe cardul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pana cand pot fi folosite sumele încărcate pe cardul electronic ...

Pana cand pot fi folosite sumele încărcate pe cardul electronic de tichete de masa alimentat ultima data în octombrie 2020?Menționez ca mi s-a spus ca soldul a expirat. Va mulțumesc

Biletul de valoare, cu excepția tichetului de masă, este valabil un an de la data emiterii pe suport hârtie, respectiv de la data alimentării pentru biletul emis pe suport electronic, fără a se înțelege că aceasta este perioada de valabilitate a suportului electronic.

Tichetul de masă este valabil în anul calendaristic în care a fost emis, cu excepția tichetului emis în perioada 1 noiembrie - 31 decembrie, care poate fi utilizat până la data de 31 decembrie a anului următor.
Cornel Vasile, Consilier juridic