Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Greseala in incheierea de intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Greseala in incheierea de intabulare

Buna seara. Va rog sa-mi dati un sfat: sunt in curs de a achizitiona un apartament si cand am vazut incheierea de intabulare mi-am dat seama ca la mentionarea actelor in baza carora s-a intabulat, la contractul de construire e gresita data incheierii acestuia ( adica 20.07.1981 in loc de 25.01.1982). Notarul la care urmeaza sa se faca vanzarea a zis ca nu e nici o problema ca mie mi se va intabula corect. Ce parere aveti?
se poate face indreptare a erorii materiale gratuit si cu termen de o zi . nu sunt probleme. Poteti discuta si cu cei de la cartea funciara pe a va convinge.