avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Certificat digital
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Certificat digital

Care sunt toti pasii pe care trebuie sa-i fac pentru a obtine un certificat digital?
Cel mai recent răspuns: ggvv , utilizator 23:43, 18 Mai 2012
E buna! Si eu as vrea sa stiu,ca am gasit pe net doar firme care obtin acest certificat pe bani,si nu putini...Se poate si altfel?Sau e multa bataie de cap si timp pierdut?
Multumesc.
Sunt 3 firme acreditate sa acorde certificat digital.
Cu un certificat digital se poate semna un numar nelimitat de declaratii.
Eu fiind firma de contabilitate,imi iau certifcat digital si semnez pentru toate firmele.
Costa aprox.50 euro/an certificatul nu pt,fiecare firma.,anul urmator fiind reinoire aprox.30 euro/an.
Pasii sunt destul de simpli.
Sunati la ei si va vor indruma.
Va postez link-uri pentru ajutor
static.anaf.ro/static/10/Anaf/Declaratii.../instructiuni2.4.htm

[ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 21 Ianuarie 2011
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
la certsign au o procedura pe care nici bill gates nu o poate urma. au un manual de 10 pagini, trebuie sa tot instalezi, dezinstalezi, dezarhivezi, termini procese, lansezi procese, faci upgrade, service pack 3, ... toate DOAR pe MS internet explorer si tot nu merge. nu stiu cum este la ceilalti furnizori dar nu va recomand certsign. sunt depasiti de situatie. servicii deplorabile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certsing prelungire vreau pareri specializate afaceriiolden afaceriiolden am instalat internet explorer la cererea lor, eu folosesc mozila asa m am obisnuit si atentie surpriza INTERNET EXPLORER nu mi recunoaste TOCHEN nu mi cere ... (vezi toată discuția)
Depunerea declaratie unica pentru firme anelisagreeb anelisagreeb Buna ziua, Contabila mea m-a anuntat acum cateva zile ca s-au Codul Fiscal si Codul Muncii si ca se va depune o singura declaratie lunara, declaratie pe care ... (vezi toată discuția)
Certificat digital depunere declaratii zolysoftsolutions zolysoftsolutions Buna tuturor. Stie cineva cat costa toata procedura si intocmai un certificat digital pentru depunerea declaratiei on-line (e vorba de firma si de ... (vezi toată discuția)