Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Certificat digital
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Certificat digital

Care sunt toti pasii pe care trebuie sa-i fac pentru a obtine un certificat digital?
E buna! Si eu as vrea sa stiu,ca am gasit pe net doar firme care obtin acest certificat pe bani,si nu putini...Se poate si altfel?Sau e multa bataie de cap si timp pierdut?
Multumesc.
Sunt 3 firme acreditate sa acorde certificat digital.
Cu un certificat digital se poate semna un numar nelimitat de declaratii.
Eu fiind firma de contabilitate,imi iau certifcat digital si semnez pentru toate firmele.
Costa aprox.50 euro/an certificatul nu pt,fiecare firma.,anul urmator fiind reinoire aprox.30 euro/an.
Pasii sunt destul de simpli.
Sunati la ei si va vor indruma.
Va postez link-uri pentru ajutor
static.anaf.ro/static/10/Anaf/Declaratii.../instructiuni2.4.htm

[ link extern ]
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
la certsign au o procedura pe care nici bill gates nu o poate urma. au un manual de 10 pagini, trebuie sa tot instalezi, dezinstalezi, dezarhivezi, termini procese, lansezi procese, faci upgrade, service pack 3, ... toate DOAR pe MS internet explorer si tot nu merge. nu stiu cum este la ceilalti furnizori dar nu va recomand certsign. sunt depasiti de situatie. servicii deplorabile.