Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... CERTSING prelungire vreau pareri specializate
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

CERTSING prelungire vreau pareri specializate

am instalat internet explorer la cererea lor, eu folosesc mozila asa m am obisnuit si atentie surpriza INTERNET EXPLORER nu mi recunoaste TOCHEN nu mi cere parola am pierdut 12 ore ca sa constat avand un alt laptop care foloseste si mozila si internet explorer ca deschizand linlul lui CERTSING de prelungire cu MOZILA ma intreaba parola la TOKEN, dar cu internet explorer nu in acest caz am pierdut TERMENUL de prelungire? CINE a mai facut prelungire ii recomnad sa o cafa si cu 10 zile mai dvrema sa nu aiba surprize, ce ciudata INTERNET EXPLORE nu recunoaste TOKENUL si MOZILA da !
Probabil ca va referiti la unul din serviciile oferite de CertSign.ro. "Certsing" e din alt film, adica un typo.
Nu folosesc serviciul respectiv, insa avand experiente similare cu alti furnizori de certificate digitale, va pot spune ca nu este posibila finalizarea unei astfel de sesiuni cu Firefox, chiar daca Dvs aveti senzatia ca pana la un punct functioneaza.

In ce priveste esecul pe care l-ati avut cu Internet Explorer, acesta poate fi determinat de mai multi factori:
- versiunea sistemului de operare Windows
- versiunea pachetului de revizii instalat (service pack)
- versiunea browserului Internet Explorer
- anumite setari avansate din optiunile browserului

Daca sistemul de operare este licentiat (adica daca pe PC este instalata o copie legitima), primul pas pe care trebuie sa-l faceti este o vizita la windowsupdate.microsoft.com (linkul este outdated dar se face redirectionare automat catre URL-ul actualizat) si sa va asigurati ca instalati absolut toate actualizarile evidentiate pt. versiunea Dvs de SO (Windows).

Nota: Daca sistemul de operare nu este licentiat, ignorati acest sfat.

Daca ati realizat actualizarile incercati din nou. Daca nu reusiti nici asa, folositi cu incredere serviciul de suport tehnic al furnizorului.

In general vorbind, pentru a solicita cu succes "pareri specializate", trebuie sa postati Dvs insiva o descriere specializata a problemei. Altfel e doar un fel de taifas amical.
am licenta wista pe factura am facut actualizare dar nu mi a cerut cod de licenta :in toate programele am dat all programs si WINDOWS donload actualizare WINDOWS si tot asa internet explore deschide ma intreaba parola tochen si gata imi da eroare ??
afaceriiolden, utilizator
cga43 a scris:

Probabil ca va referiti la unul din serviciile oferite de CertSign.ro. "Certsing" e din alt film, adica un typo.
Nu folosesc serviciul respectiv, insa avand experiente similare cu alti furnizori de certificate digitale, va pot spune ca nu este posibila finalizarea unei astfel de sesiuni cu Firefox, chiar daca Dvs aveti senzatia ca pana la un punct functioneaza.

In ce priveste esecul pe care l-ati avut cu Internet Explorer, acesta poate fi determinat de mai multi factori:
- versiunea sistemului de operare Windows
- versiunea pachetului de revizii instalat (service pack)
- versiunea browserului Internet Explorer
- anumite setari avansate din optiunile browserului

Daca sistemul de operare este licentiat (adica daca pe PC este instalata o copie legitima), primul pas pe care trebuie sa-l faceti este o vizita la windowsupdate.microsoft.com (linkul este outdated dar se face redirectionare automat catre URL-ul actualizat) si sa va asigurati ca instalati absolut toate actualizarile evidentiate pt. versiunea Dvs de SO (Windows).

Nota: Daca sistemul de operare nu este licentiat, ignorati acest sfat.

Daca ati realizat actualizarile incercati din nou. Daca nu reusiti nici asa, folositi cu incredere serviciul de suport tehnic al furnizorului.

In general vorbind, pentru a solicita cu succes "pareri specializate", trebuie sa postati Dvs insiva o descriere specializata a problemei. Altfel e doar un fel de taifas amical.

Reînnoire certificate persoană juridică
Cu 30 de zile înainte ca certificatul să expire, un reprezentant certSIGN trimite un email titularului, pe adresa menţionată în certificat, care conţine instrucţiunile de reînnoire și documentele care trebuie completate:
Termeni si Condiţii Generale.pdf, care:
- se semnează electronic de către titular folosind certificatul si token-ul,
- în document se încarcă o copie a actului de identitate al titularului folosind Browse,
- se transmite pe email reprezentantului certSIGN,
Contractul de Prestări Servicii
- se semnează olograf şi se ştampilează (în două exemplare),
- se depune, împreună cu dovada plăţii (OP sau Foaie de Vărsământ) la partenerul certSIGN sau se transmite prin curier direct către certSIGN.
Cu 15 zile înainte ca certificatul să expire, certSIGN îl contactează pe titular telefonic pentru asistenţă doar dacă titularul a furnizat numărul de telefon în documentele depuse la emiterea certificatului digital sau dacă numărul este menţionat în certificat.
După primirea și verificarea documentelor, certSIGN transmite clientului pe email codul pentru reînnoire și Ghidul de reînnoire. Pe baza lor, clientul își reînnoiește personal certificatul digital.
Clientul primește de la certSIGN un exemplar din Contract și factura aferentă OP-ului achitat.

pe mine nu m a contactat nimeni telefonic pentru ASISTENTA!!!
Probabil ca e vorba de o simpla omisiune.
Contactati Dvs CertSDign => 031.101.18.70
la certsign au o procedura pe care nici bill gates nu o poate urma. au un manual de 10 pagini, trebuie sa tot instalezi, dezinstalezi, dezarhivezi, termini procese, lansezi procese, faci upgrade, service pack 3, ... toate DOAR pe MS internet explorer si tot nu merge. nu stiu cum este la ceilalti furnizori dar nu va recomand certsign. sunt depasiti de situatie. servicii deplorabile.