Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cesiune de creanta dupa deschiderea insolventei
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cesiune de creanta dupa deschiderea insolventei

Buna ziua,

pot incheia contract de cesiune de creanta dupa deschiderea insolventei debitorului?

multumesc
Bineinteles ca poti cesiona creanta ta dupa deschiderea procedurii. Cesionarul ia locul cedatului in procedura. Discutii sunt in legatura cu anumite categorii de cesionari functie de natura creantei lor: daca dreturile personale ale acestora se transmit in persoana cedionarului ( ma refer la creante salariale - de exemlu)