Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... politia romana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

politia romana

buna seara doresc o lamurire asera am dus la circa 8 poltie ca faco reclamtie catre doi anjajati ai pollitei care era beti si la-m spus ca fac reclamatie dupa ce am depus reclamatia a venti in circa 8 de poltie si ma batut .. va rog in ce atr a legi ce poate incadra cei doi polisiti ca sa pot face inca o reclamtie catre seful lor si dusi in instanta ce articol din codul penal ms mult acetp un raspuns
buna seara revin desi aseara la ora 12 /45 era in drum sper casa atunci linga statia de masina 311 era un echipaj al poltiei comnitare in pirma faza ...intelegeti acolo sa produs un act care soferul unui TIR FUGISEARA DE LA LOCUL ACCINDENTULUI SI UNUL DINTRE POLTISTI COMUNITARI FOTOGRAFIA ACEL TIR ... LA RUGAT PE DOMNUL DE LA POLTIE CE SA INTIMPLAT MAI SPUS CA SOFERUL NU ESTE DE GASIT ... SI MA RUGAT FRUMOS DACA VAD UN ECHIPAJ A POLTIEI SA I ANUNT ,,,, IN DRUM SPER CIRCA 8 POLTIE .. AM VAZUT O MASINA CARE ERA CEI DOI POLISITI CARE CRED CA AU IESIT DIN TURA ,,, SI LA ADUS CA CUNOSTINTA CE MAI SPUS CEI DE LA POLTIA COMUINTARA ... DUPA CE MI-A FACUT DATORIA EI AU INCEPUT S A IMI VB VULGAR MURDAR MA LUAT LA BATAIE ... ERA SUB INFLUENTA BAUTURI LA CE TE POTI ACCEPTA ?
LA-M SPUS CA MA DUC LA EI LA CIRCA 8 POLTIE SA FAC RECLAMATIE VERBALA SCRISA CATRE SEFUL LOR ACOLO INTRE TIMP CE SCRIAM A VENIT CEI DOI POLISITI CU PRICINA CIND A VAZUT CA FAC CERERA MA LUAT LA BATAIE MI-A PUS CATUSELE LA MANA ... VA ROG CER UN AJUTOR CE ESTE DE FACUT SI CE ARTICOL DIN CODUL PENAL SE INCADREAZA CEI DOI ...VA ROG CA SA POT INCEPE DOSARUL TE TRMITERE IN JUDECATA MS MULT
nicu2, utilizator
Aveti probe sa dovediti cele petrecute(acte,martori,imagini)?
Erati sub influenta bauturilor alcoolice ?
EU NU BEAU DELOC DOMNULE CEI DOI POLISTI .. DAR NU MA DUCEAM LA CIRCA DE DRAGUL SA VAD ... CEI DOI A COMIS O FAPTA CARE NU SE POATE TRECERE CU VEDEREA .. CE ARTICOL CE SPUNE CODUL PENAL DACA CE DOI GABORI CA SA MERITA SA LE VORBESTI NU SE POATE SA BATI UN OM IN CIRCA LOR DE POLTIE CUM LE-AM SPUS EU LOR LEGEA NU ESTE DE PARTE LOR INSTANTA SUPERMA DA VERDICTUL CER SA MA AJUTATI CUM SA LE FAC DOSAR PENAL CELOR DOI GABORI
nicu2, utilizator
depuneti plangere la parchet impotriva celor doi politisti. ar fi bine sa v-o redacteze un avocat
Puteti depune plangere la Parchet.
Totusi ceva nu este clar... Politistii comunitari puteau sa comunice altfel cu sectia de politie. Ati depus plangere la sectie?
SUCCES!