Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Este posibila schimbarea furnizorului de gaz?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Este posibila schimbarea furnizorului de gaz?

Acest mesaj este o completare la subiectul referitor la posibilitatea de a schimba furnizorul de energie electrica.
Asadar da, este posibila schimbarea furnizorului de gaz .Eu insami am facut acest lucru recent.
Nu a fost necesar sa schimb tevi,conducte, contor.Am reziliat contractul cu vechiul furnizor si am incheiat altul cu noul furnizor in conditii avantajoase(pret mai mic).Am devenit consumator eligibil.Platesc lunar exact cantitatea consumata si nu cea estimata(8 luni pe an) precum la vechiul furnizor.Sper ca in curand sa schimb furnizorul si la energie electrica.Deci, se poate.
Interventie moderator
Am inchis acest subiect deoarece el a fost discutat de curand, abordat exhaustiv si in privinta energiei electrice si in privinta gazelor.
La intrebarea daca "Se poate schimba furnizorul de....", s-a raspuns documentat in final: "Da, se poate".