avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozit de plata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozit de plata

buna ziua,
o intrebare: daca o soc. iese pe pierdere nu mai plateste impozit pe venit (salarii) la Buget?:">
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 13:53, 24 Ianuarie 2011
Impozitul pe veniturile din salarii se plateste, chiar daca societatea este pe pierdere.
De unde ideea aceasta?Nu are nicio legatura impozitul pe salarii cu pierderea societatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce convine 3% din venit sau 16% din profit ? utilizatorF utilizatorF buna seara!O societate comerciala devine platitoare de TVA din 2014 ,luna oct...Contabilul soc. spune acum ca ..daca pana la 31 dec 2015 nu se realizeaza ... (vezi toată discuția)
Angajat si pfa - ce obligatii fiscale am ca pfa? kriss2304 kriss2304 Buna dimineata! As dori sa va intreb care sunt pasii si ce trebuie facut pentru ca eu, ca viitor angajat si ca pfa (traducator) sa fiu in legalitate. Am ... (vezi toată discuția)
Impozit microintreprindere MOCANU DOINA MOCANU DOINA Buna seara, va rog sa \" ma luminati\" cum calculez impozitul minim la o firma infiintata in oct.2009. Dupa parerea mea, ;) , deoarece imp.pe profit (16% )ar ... (vezi toată discuția)