Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozit de plata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozit de plata

buna ziua,
o intrebare: daca o soc. iese pe pierdere nu mai plateste impozit pe venit (salarii) la Buget?:">
Impozitul pe veniturile din salarii se plateste, chiar daca societatea este pe pierdere.
De unde ideea aceasta?Nu are nicio legatura impozitul pe salarii cu pierderea societatii.