Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Violenta psihica
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Violenta psihica

Buna seara

Va rog, poate cineva sa imi spuna daca Romania extradeaza romani pentru caz de "violenta psihica in familie"? In Spania sunt acuzat pentru aceasta fapta, dar fara probe. Iar eu am probe (certificat medico-legal ca am fost batut de soacra si sotie aici in Romania). Interesante cazuri sunt in Spania, ca de exemplu:::::::::
[ link extern ] #!
In Romania nu este ca in Spania.
VIOLENTELE PSIHICE nu sunt luate in seama.
Dar in cazul dvs. e vorba de violente fizice.
Nici acestea nu se iau in seama decat daca e vorba de infractiuni grave,cum ar fi tentativa de omor.