Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare imobil

am un imobil cumparat in baza legii 112, pt care m-am judecat 6 ani cu fostul proprietar dar in final l-am castigat definitiv si irevocabil. pot sa il vand acum daca am hotarare irevocabila ca imobilul ramane al meu? fostului proprietar inca nu i s-a raspuns la notificarea facuta primariei in 2001 dar instanta s-a pronuntat deja. are ceva, e posibil sa fiu impiedecat la vanzarea lui???
Puteti vinde fostului proprietar la pretul cu care ati cumparat casa omului ,indexat.
ce frumos era daca nu va judecati cu omul necajit de fostul regim,oricum legile proprietatii sunt in aliniere la ue.