avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 658 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa executare silita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa executare silita

care este taxa de platit pentru executare silita - suma datorata fiind de 9562.68
Cel mai recent răspuns: ContSters53919 , utilizator 23:12, 28 Ianuarie 2011
A se vedea Ordinul nr.2550 din 14.11.2006, publicat in M.Of.,Partea I, nr.936/20.11.1996, privind aprobarea onorariilor minimale pentru serviciile prestate de executorii judecatoresti.(maxim 10% din valoare)
Ultima modificare: Vineri, 28 Ianuarie 2011
ContSters53919, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tarife practicate de executori elena raduta elena raduta Pentru o executare silita mi-a stabilit aceeasi suma cu care eram datori la o soc. de leasing .suma a fost partial luata din contul firmei numai pt executor. E ... (vezi toată discuția)
Onorarii minimale si maximale - executori judecatoresti ContSters361468 ContSters361468 as dori sa stiu cat revine taxa cu cheltuielile de executare silita la o creanta de 1900 de lei? va rog tare mult. (vezi toată discuția)
Cheltuieli executor judecatoresc cristiangeorgiu cristiangeorgiu buna seara am o executare silita cu poprire pe salariu,cheltuielile de executare silita ale executorului sunt : -onorariu executare 338 ... (vezi toată discuția)