Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Abuz asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Abuz asociatie de proprietari

Parintii mei sunt proprietarii apartamentului unde locuiesc.De cativa ani s-au mutat intr-o casuta de vacanta la tara,lasandu-ma pe mine,pe sotia mea si cei doi copii ai nostrii singuri in apartament.Chiar daca s-au mutat si au facut cerere de scoatere din evidenta contabila de la asociatia de proprietari,administratora se incapataneaza sa opreasca o cota parte pentru acestia.Astfel ca la intretinere la nr. persoane apare 2/4,adica 2 persoane ,parintii mei care nu mai stau in apartament si noi 4 cei ramasi.Am incercat sa stau de vb. cu administratia ca fac un abuz si ca,chiar daca parintii mei lunar vin cate o zi pentru asi ridica pensia,tot nu sunt indreptatiti sa calculeze o cota parte pentru ei.Va rog frumos sa-mi spuneti daca e corect,cui sa ma adresez sa denunt acest abuz si sub ce forma.Multumesc!
Ati facut o cerere scrisa catre presedintele asociatiei sa fie scosi de la plata cotelor de intretinere parintii dv?
Persoanele care nu locuiesc in apartament sunt scutite de plata electricitatii, salubritatii si gazelor

Ati intrebat la administratie ce reprezinta acel 2/4? Cate camere are apartamentul dv? Nu cumva 2?