Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand pot iesi la pensie ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand pot iesi la pensie ?

Am 52 de ani si o vechime in munca de 15 ani , conform noii legi a pensiei cand imi pot depune dosarul pentru pensionare?La ce varsta? Multumesc frumos celor care imi vor raspunde!
La implinirea varstei de 65 ani, stagiu minim de cotizare 15 ani impliniti. Si dupa vechea lege tot la 65 de ani.