Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SALARII / IANUARIE 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SALARII / IANUARIE 2011

Poate ma ajuta cineva in privinta stabilirii salariilor pe luna ianuarie 2011.Se apropie data cand trebuie sa platim salariile pe ianuarie, insa nu stim ce salarii sa luam in calcul.Salariul minim brut pe tara este de 670 lei; acestuia ii mai aplicam coeficientii de ierarhizare conf. CCM pe 2007-2010 sau nu?
mihaelastir a scris:

pentru unul cu studii superioare sa inteleg ca salariul minim este de 1340 ?:sorry:

Nu exista baza legala pentru acest salariu , daca se ia in considerare sustinerea Minsiterului Muncii ca nu maoi exista CCMN.