Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nulitate act administrativ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nulitate act administrativ

Buna ziua,
Va rog frumos sa formulati pareri cu privire la urmatoarea problema
In ordinul de concediere pe care l-am primit de la angajator, este invocat un contract de munca, care nu exista in realitate.
Deci a fost "desfaxut" un contract de munca ce nu a fost anterior incheiat
Este, in aceste conditii, ordinul de concediere NUL de drept ?

Va mai rog sa-mi indicati libk-uri care trateaza problema nulitatii actelor administrative

Multumesc mult
Nu exista nulitate de drept in aceste conditii . Ia trebuie consttata de instanta
Sunteti personal contractual sau functionar public?