Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitii publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitii publice

In 2011 institutiile publice pot achizitiona mobilier ( scaune):-/
Buna ziua,
In anul 2010 a aparut OUG nr.55/23.06.2010 privind unele măsuri de reducere a cheltuielilor publice, prin care se interzicerea societăţilor naţionale, companiilor naţionale şi societăţilor comerciale cu capital integral sau majoritar de stat, precum şi regiilor autonome, achizitionarea de autoturisme, mobilier şi aparatură birotică.
Pentru anul 2011 nu a aparut act normativ care sa modifice aceste prevederi.
o zi buna
D V
Buna ziua,
nu se poate achizitiona mobilier in anul 2011, conform OUG 109/2010.