Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general vanzare teren
Discuție deschisă în Contabilitate în general

vanzare teren

buna ziua

Intrebarea mea este daca la vanzarea unui teren se colecteaza TVA. Se emite factura cu TVA? multumesc
terenul a fost achizitionat in 2005 cu 59000 lei. care este valoarea cea mai mica la care se poate vinde?

multumesc
stiam ca numai la terenul arabil se face taxare inversa, iar ptr. livezi , paduri, etc. se face factura cu tva.