Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... inchiriere spatiu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

inchiriere spatiu

buna seara, am un spatiu de inchiriat si am cerut chirie 1000 lei, din care 6oo ramane firmei pentru a face reparatiile necesare, timp de un an. Cum as putea incheia contractul la administratia financiara doar pt cei 400 de lei , ca nu as dori sa platesc taxele pt toata chiria ?
Pe administratorii aceastei firme ii avantajeaza acest lucru ,asa cum il descrieti Dvs? Ei de unde va platesc lunar,daca banii respectivi nu ii pot evidentia in contabilitate(ma refer la plata aici) si nu isi pot deduce cheltuielile acestea cu reparatiile? Pana la urma de toate acestea beneficiati tot Dvs. la plecarea dansilor din spatiu.