avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu cu concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu cu concediu medical

Va rog,

Am o nelamurire referitoare la calculul salariului, am avut 2 zile de concediu de odisna si 4 zile de concediu medical si am primit bonuri cadou de 100 ron .
venitul net este prea mic. nu trebuia sa se adune la acesta concediul medical?
Daca stie cineva...

Va multumesc


Va las mai jos fluturasul:


Salariu tarifar 1,170
Zile lucrate: 15 836
Ore weekend 10%: 0 0 | Număr tichete masa 15
Ore noapte 25% 0 0 | Valoare tichete masa 131
Ore suplim 200% 0 0 | Valoare tichete cadou 100
Ore suplim 250% 0 0 | Asigurări sanatate 5.5 % 58
Zile CO 2 111 | ªomaj 0.5 % 7
Zile CM 4 243 | CAS 10.5% 125
CFP C studii 0 0 | Deducere personala 200
CO neefectuat 0 | Impozit 167
Prime 13 | Avans 0
Prime consumer 0 0 | Pensie alimentara 0
Alte venituri 0 | Garanţii 0
Beneficiu 0 | Alte reţineri 0
Evenimente plătite 0 0 | Reţinere beneficiu 0
Sărbători legale 0 0 |
Brut realizat 1,434 | Rest de plata 846
Cel mai recent răspuns: cane petruta , utilizator 14:56, 11 Februarie 2011
CM este cu 100% sau 75%?
merci de rsp.
pe concediu nu este bifata nici una dintre cele 5 casute , resprectiv 75%,80%,85%, 100% sau prevenire nu sunt bifate .
Cunosc codul diagnostic care este 503.

multumesc
In partea din dreapta sus trebuie sa die scris un cod indemnizatie de la (1-15) in functie de acest cod pe verso sunt scrise cat la % reprezinta codul respectiv.
Eu am calculat cu 100% si calculul este corect.
Si inca ceva pentru a calcula cat se plateste pentru o zi de CM se tine cont si de salariile din lunile anterioare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical dianabdm dianabdm Buna ziua.Doresc si eu cateva informatii cu privire la un CM. Mai exact,am avut un concediu medical de pe data de 13 decembrie-31 decembrie. (6 zile au fost cu ... (vezi toată discuția)
Bună seara, am și eu o întrebare și sper să găsesc un răspuns ... Florinbmb Florinbmb Bună seara, am și eu o întrebare și sper să găsesc un răspuns aici la voi . Luna trecută am primit de la locul de munca o primă de paște in valoare ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu in concediu medical irinaa1982 irinaa1982 Buna seara Va rog sa ma ajutati cu calcularea salariului in perioada in care amfost in concediu medical. Veniturile mele brute au fost: iunie 2013-2850 ... (vezi toată discuția)