Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu cu concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu cu concediu medical

Va rog,

Am o nelamurire referitoare la calculul salariului, am avut 2 zile de concediu de odisna si 4 zile de concediu medical si am primit bonuri cadou de 100 ron .
venitul net este prea mic. nu trebuia sa se adune la acesta concediul medical?
Daca stie cineva...

Va multumesc

Va las mai jos fluturasul:

Salariu tarifar 1,170
Zile lucrate: 15 836
Ore weekend 10%: 0 0 | Număr tichete masa 15
Ore noapte 25% 0 0 | Valoare tichete masa 131
Ore suplim 200% 0 0 | Valoare tichete cadou 100
Ore suplim 250% 0 0 | Asigurări sanatate 5.5 % 58
Zile CO 2 111 | ªomaj 0.5 % 7
Zile CM 4 243 | CAS 10.5% 125
CFP C studii 0 0 | Deducere personala 200
CO neefectuat 0 | Impozit 167
Prime 13 | Avans 0
Prime consumer 0 0 | Pensie alimentara 0
Alte venituri 0 | Garanţii 0
Beneficiu 0 | Alte reţineri 0
Evenimente plătite 0 0 | Reţinere beneficiu 0
Sărbători legale 0 0 |
Brut realizat 1,434 | Rest de plata 846
CM este cu 100% sau 75%?
merci de rsp.
pe concediu nu este bifata nici una dintre cele 5 casute , resprectiv 75%,80%,85%, 100% sau prevenire nu sunt bifate .
Cunosc codul diagnostic care este 503.

multumesc
In partea din dreapta sus trebuie sa die scris un cod indemnizatie de la (1-15) in functie de acest cod pe verso sunt scrise cat la % reprezinta codul respectiv.
Eu am calculat cu 100% si calculul este corect.
Si inca ceva pentru a calcula cat se plateste pentru o zi de CM se tine cont si de salariile din lunile anterioare.