Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concediu medical

Buna ziua.Doresc si eu cateva informatii cu privire la un CM. Mai exact,am avut un concediu medical de pe data de 13 decembrie-31 decembrie. (6 zile au fost cu 100%,asa era bifat CM cand mi l-au dat de la spital,am fost operata,respectiv de pe data 13 dec - 18 dec 100%, iar restul zilelor,de pe 19 dec.- pana pe 31 dec. 75% ) .La servici,in luna decembrie am lucrat 6 zile.Restul pana la 21 in concediu medical.Azi am primit fluturasul. Dar ,observ,(nu ma pricep deloc la contabilitate,sau chestii de genul) ca mi-au fost trecute 6 zile de CM.Puteti va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre acest fluturas?este in regula?de ce nu mi-au trecut toate zilele de CM?Si mai exact eu am fost platita,doar pe ce am lucrat,resp 6 zile?sau si pe CM 6 zile(trecute de ei)?Tin sa precizez ca lucrez si in week-enduri,ture inegale,8 h/zi.(daca are vreo relevanta).
Va rog sa ma ajutati.Va multumesc anticipat!

AGENT SERVICII CLIENT
FOAIE DE SALARIU
Salariu Brut din Contract 1,200
Zile lucrate 6
Ore lucrate 48
Val. zile lucrate 379
Zile delegatii externe (incluse in zile lucrate) 0
Zile concediu CIC 0
Ore concediu fara plata 16
Ore lucrate sarbatori legale - normal 0
Spor ore sarbatoare legala - normal 0
Ore lucrate in week-end (platite cu spor 1%) 8
Spor ore lucrate in week-end (1%) 1
Zile concediu de odihna 0
Indemnizatie concediu de odihna 0
Zile concediu de boala suportate de firma 3
Indemnizatie totala suportata din fd societatii 196
Zile concediu medical suportate din 0.85% CCI 1
Indemniz totala sup din fondurile sanat. 65
Zile CM calendaristice 6
Zile concediu formare profesionala 0
Indemnizatie concediu formare profesionala 0
Zile concediu de crestere si ingrijire copil 0
Numar tichete de masa 6
Valoare tichete de masa 54
Val tichete cadou - avantaj 0
Valoare tichete cadou 0
Retinere CO efectuat necuvenit 0
Total Venituri Brute 695
Asigurari sociale de sanatate platite de angajat 5.5% 21
C.A.S. platit de catre angajat 10.5% 56
Fond somaj 0.5% platit de angajat 3
Valoare tichete de masa 54
Venit net 615
Deducere de baza 250
Venituri impozabile 365
Impozit 58
Salariu Net 503
Retineri 0
Retinere acordare tichet cadou - avantaj 0
Retinere virament 0
Avans 0
Restituire drepturi cuvenite 0
Rest Plata 503
dianabdm, utilizator
Din fluturasul descris reiese ca nu s-a platit intreg concediul medical. mergeti la salarizare si intrebati care este motivul.