avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Proba de lucru practica si teoretica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Proba de lucru practica si teoretica

Buna dimineata,am o mica afacere si nustiu cum sa procedez ,de aceia vreau sa-mi raspunde-ti la o intrebare;
Pot chema oameni la interviu si proba de lucru 1-4h,fara sa am probleme cu legea?
Va spun asta pentru ca am angajat un muncitor pentru o luna fara sa-i dau proba si el nu stie nici macar sa tina o pila in mana .
Multumesc

Alte discuții în legătură

Se poate intenta proces? IONELAP IONELAP Buna! Sper ca postez in categoria in care trebuie... In urma unei ... intamplari mai nefericite, am apelat la ajutorul politiei. A doua zi, nu mica mi-a fost ... (vezi toată discuția)
Antreprenor sau somer? Newfield Consulting S.R.L. Newfield Consulting S.R.L. Buna ziua tuturor! As vrea sa-mi incep si eu activitatea pe acest forum punandu-va o intrebare: Daca ati ramane fara loc de munca ati prefera sa intrati ... (vezi toată discuția)
Cum decurge examenul la anfp? filozoful filozoful Stie cineva cum decurge examenul de promovare pe un post de conducere la ANFP? A participat cineva? Cei de acolo sunt ostili sau sunt amabili? Trebuie sa te ... (vezi toată discuția)