Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimb valutar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimb valutar

Schimbul valutar este operatiune comerciala sau civila ?
schimbul valutar in cadrul unei case de schimb de valutar (sau al altei societati comerciale care are acest obiect de activitate)reprezinta un act juridic comercial
un schimb valutar intre doua persoane fizice pe de alta parte este privit (de mine cel putin) ca un act juridic civil.