Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... studii superioare de scurta durata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

studii superioare de scurta durata

absolventii de facultate de 3-4 ani, respectiv ciclul I Bologna, sunt considerati cu studii superioare de scurta durata?
Da, acesti absolventi sunt considerati a avea studii superioare de scurta durata.
conform actualelor prevederi legislative sunt considerati absolventi de studii cu scurta durata.
athe a scris:

conform actualelor prevederi legislative sunt considerati absolventi de studii cu scurta durata.

care sunt prevederile legale?
legea invatamantului cu normele sale de aplicare
absolventii care au terminat cu 4ani aceiasi facultate, fata de cei care au terminat cu 3 ani,cum sunt considerati, tot scurta durata?