Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intrebare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intrebare

O firma care este autorizata pt codul CAEN trecut la obiectul principal de activitate , poate sa desfasoare si alte obiecte de activitate trecute la obiecte secundare sau trebuie sa ceara in prealabil autorizarea de la ONRC? Si care ar fi procedura? Aceea declaratie pe proprie raspundere ca sant indeplinite conditiile si pe urma eliberarea certificatului constatator? Trebuie ceruta autorizarea inainte de inceperea activitatii sau se poate si pe parcurs? Exista vreo amenda daca nu se cere autorizarea inainte de incepera activitatii si se cere pe parcurs?
ptr consultanta nu e nevoie decat de aut sanitara..pentru sediu
exista cumva vreo lista cu autorizatiile necesare pt fiecare obiect de activitate in parte?