Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Presedinte CA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Presedinte CA

In cadrul unei societati pe actiuni , presedintele Consiliului de administratie poate fi concomitent si director economic ?
flbarbulescu a scris:
In cadrul unei societati pe actiuni , presedintele Consiliului de administratie poate fi concomitent si director economic ?

Nu poate, si Roxana a explicat foarte bine. Cred ca nu s-a inteles ca existenta directorilor (a nu se confunda cu membrii directoratului) presupune faptul ca s-a delegat deja conducerea societatii de la administratori.