Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Legea nr. 284/2010
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Legea nr. 284/2010

Cand intra in vigiare legea cadru privind salarizareaunitara a personalului platit din fonduri publice
La 01.01.2011, mai putin coeficientii de salarizare, despre care nimeni cu stie cand se vor aplica exact.
Am gasit si eu la art.46.M-ar interesa mai exact daca se aplica in prezent prevederile art.34 si 35 cu privire la sporul de 75 % pentru proiecte finantate din fonduri europene.
Daca a facut cineva o dispozitie emisa de primar in acest sens
Se aplica, dar nu se mai dau cei 75%, ci pana la 25 de clase de salarizare in plus (adica un spor total de 62.5%)#-o
Ai pus in aplicare ceea ce ai scris
Nu, ca nu e cazul, insa aceste precizari sunt facute in normele de aplicare si cu exemple de calcul.