Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce cheltuieli pot inregistra PFA cod CAEN 8559 - alte ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce cheltuieli pot inregistra PFA cod CAEN 8559 - alte forme de invatamant (meditatii)

Buna Ziua, as dori sa va intreb daca pot inregistra cheltuielile de bloc aferente contractului de comodat la adresa respectiva unde am inregistrat forma mea de PFA, biletele si abonamentele de transport in comun, bonurile de taxi, abonament telefon, internet etc. Multumesc
Da, toate cheltuielile prezentate mai sus pot fi cheltuieli deductibile in masura in care sunt legate de activitatea desfasurata.