avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 655 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce cheltuieli pot inregistra PFA cod CAEN 8559 - alte ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce cheltuieli pot inregistra PFA cod CAEN 8559 - alte forme de invatamant (meditatii)

Buna Ziua, as dori sa va intreb daca pot inregistra cheltuielile de bloc aferente contractului de comodat la adresa respectiva unde am inregistrat forma mea de PFA, biletele si abonamentele de transport in comun, bonurile de taxi, abonament telefon, internet etc. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 02:27, 12 Februarie 2011
Da, toate cheltuielile prezentate mai sus pot fi cheltuieli deductibile in masura in care sunt legate de activitatea desfasurata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli deductibile 5cro 5cro Buna ziua, am cautat dar nu mam lamurit concret. As dori sa stiu care dintre urmatoarele cheltuieli sunt considerate deductibile pentru PFA, si documentele ... (vezi toată discuția)
Cheltuiala deductibila - bon de taxi Soonia Soonia Buna ziua Vreau sa va intreb ce se intampla cu bonurile de taxi, se pot introduce in registru de casa ca si cheltuiala deductibila? Mi s-a zis ca doar ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile pfa smioana smioana Buna ziua, In legatura cu cheltuielile deductibile pt un PFA am urmatoarele intrebari: 1. Cheltuieli cu combustibilul - activitatea PFA-ului este ... (vezi toată discuția)