avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract de prestari servicii intre doua persoane ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract de prestari servicii intre doua persoane fizice autorizate

Unde se inregistreaza un contract de prestari servicii intre doua persoane fizice autorizate?
Cel mai recent răspuns: Elena Goran , Consilier juridic 12:34, 13 Mai 2014
din registrul ciu ? daca este intre doua persoane fizice ....
consider ca e suficienta semnarea contractului de catre ambele parti si data contractului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen 5630 baruri si alte activitati de servire a barurilor slk268 slk268 Pentru acest domeniu de activitate ( vanzare bauturi alcolice, racoritoare , sandwich-uri , tigari, cafea) , ce taxe si impozite se declara si se platesc ? ... (vezi toată discuția)
Contract de colaborare ucatalinconstantin ucatalinconstantin Buna ziua, Doresc sa stiu unde pot sa vad cum arata un contract de colaborare intre doua persoane juridice. Am citi un post mai vechi in care scria ca ... (vezi toată discuția)
Asociere persoane fizice administrare site jarrel jarrel Buna ziua, lucrez impreuna cu un prieten la administrarea unui site (ca persoane fizice, nu PFA, firme etc). De comun acord am stabilit ca eu sa beneficiez de ... (vezi toată discuția)