Forum Discuţii juridice Traduceri Subiecte examen traducãtor pentru limba turcã
Discuție deschisă în Traduceri

Subiecte examen traducãtor pentru limba turcã

buna ziua,as vrea sa ma inscriu pentru sesiunea de toamna la examen pentru traducator autorizat limba turca.va rog,stie cineva care au fost subiectele in anii trecuti pentru juridic?multumesc anticipat.de asemenea stie cineva trebuie sa dai examen separat pentru roman-turc si turc- roman sau este de ajuns unul singur?
paulyaren, utilizator
Sunt doua examene separate - traducere si retroversiune. Pentru obtinerea autorizatiei, sunt obligatorii amandoua.