Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general chitanta sau ordin de plata pentru factura de la ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

chitanta sau ordin de plata pentru factura de la magazin cu amanuntul

buna seara
am urmatoarea mare problema : se pot incasa bani prin chitanta pe o factura emisa de un magazin cu amanuntul? daca magazinul cu amanunutul emite o factura catre o persoana juridica se poate incasa aceasta factura cu chitanta ulterior datei emiteri facturii? va rog si baza legala am probleme cu contabila din acest p.d.v
Problema cu contabila este data de faptul ca nu ati inteles anumite aspecte ,(scz-parerea mea.,)raspunsul este afirmativ daca sunt intrunite anumite conditii.
Ec.Angelica-Ana Pop , Contabil