Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ATENTIE la RCA-urile false!!!!!!!!!!
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ATENTIE la RCA-urile false!!!!!!!!!!

Mare atentie soferi!!!!...Au aparut si intermediari ce emit RCA-uri false...s-a intamplat in Buzau.
La prima vedere pare imposibil asa ceva...dar pentru cunoscatori se stie ca se pot falsifica foarte usor.
Asadar....ATENTIE!!!!!!!
Gata cu tara asta. M-am saturat. Emigrez.
Pai daca se falsifica si RCA-urile chiar ca nu mai avem nici o sansa.
X-(=D>I-ti faci o asigurare prin net, i-ti vine acasa prin curierat, o platesti si doamne fereste ajungi in situatia de a avea nevoie de ea, <accident> . Daca este falsa cine raspunde?Se considera ca esti neasigurat? Cum dai de urma celui ce ti-a luat banii?Cum recunosti un rca fals,daca nu esti expert?Doar ti-a dat factura,chitanta si abtibild iar tu le-ai considerat autentice! Moneda falsa!!!:((#-o
@ALBASTREL

Asa o stire trebuia sa fie si la TV sau mass media...nu am vazut nimic
S-a dat stirea pe PROTV parca.
Sfatul meu pt a evita un astfel de incident este sa va incheiati o astfel de asigurare printr-o agentie sau printr-un broker de asigurare si veti fi scutiti de surprize.