avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ATENTIE la RCA-urile false!!!!!!!!!!
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ATENTIE la RCA-urile false!!!!!!!!!!

Mare atentie soferi!!!!...Au aparut si intermediari ce emit RCA-uri false...s-a intamplat in Buzau.
La prima vedere pare imposibil asa ceva...dar pentru cunoscatori se stie ca se pot falsifica foarte usor.
Asadar....ATENTIE!!!!!!!
Cel mai recent răspuns: ContSters174925 , utilizator 14:18, 20 Februarie 2011
Gata cu tara asta. M-am saturat. Emigrez.
Pai daca se falsifica si RCA-urile chiar ca nu mai avem nici o sansa.
X-(=D>I-ti faci o asigurare prin net, i-ti vine acasa prin curierat, o platesti si doamne fereste ajungi in situatia de a avea nevoie de ea, <accident> . Daca este falsa cine raspunde?Se considera ca esti neasigurat? Cum dai de urma celui ce ti-a luat banii?Cum recunosti un rca fals,daca nu esti expert?Doar ti-a dat factura,chitanta si abtibild iar tu le-ai considerat autentice! Moneda falsa!!!:((#-o
@ALBASTREL

Asa o stire trebuia sa fie si la TV sau mass media...nu am vazut nimic
S-a dat stirea pe PROTV parca.
Sfatul meu pt a evita un astfel de incident este sa va incheiati o astfel de asigurare printr-o agentie sau printr-un broker de asigurare si veti fi scutiti de surprize.

Alte discuții în legătură

Asigurare rca falsa BobySolo BobySolo Buna ziua, am fost implicat intr-un accident rutier (o duba mi-a taiat calea iesind de pe un drum secundar unde avea \"Cedeaza trecerea\" si desi am franat ... (vezi toată discuția)
Rca 2010 tarife reduse . FlorinCristian FlorinCristian Buna ziua , Am o situatie neclara , datorita preturilor ridicate din acest an si vazand costurile politelor RCA pentru pensionari am decis ca autoturismul ... (vezi toată discuția)
Anulare polita rca HUZURICA HUZURICA In data de 30. 11. 2011. am simulat pe net o polita RCA, dar firma respectiva imi cerea sa fac dovada platii si apoi sa imi trimita polita, nu am platit polita ... (vezi toată discuția)