avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... licenta "executrare silita a bunurilor mobile si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

licenta "executrare silita a bunurilor mobile si imobile "

titlul lucrarii mele de licenta este "executrare silita a bunurilor mobile si imobile " intrebarea mea este unde pot gasi materiale si studiu de caz ca sa-mi pot termina lucarea.astept cat mai multe raspunsuri.Va multumesc
Va recomand lucrarea
Evelina Oprin, Executarea silitǎ în procesul civil, editura Universul Juridic, Bucureşti, 2007
Succes
Pe langa lucrarea recomandata mai sus, va mai recomand:
S.Zilberstein, V.M.Ciobanu - Tratat de executare silită, Editura Lumina Lex, Bucureşti, 2001
Gr.Porumb – Teoria generală a executării silite şi unele proceduri speciale, Editura ªtiinţifică, Bucureşti, 1964.
S.Zilberstein, V.M.Ciobanu - Drept procesual civil. Executarea silită, vol. I, ediţia a II-a revăzută, Editura Lumina Lex, Bucureşti, 1998;
S.Zilberstein, V.M.Ciobanu, I.Băcanu - Drept procesual civil. Executarea silită, vol. II, ediţia a II-a revăzută, Editura Lumina Lex, Bucureşti, 1998

In plus, cursurile de drept procesual civil ale profesorilor : I.Deleanu, M.Tabarca, I.Les
ella03 a scris:

titlul lucrarii mele de licenta este "executrare silita a bunurilor mobile si imobile " intrebarea mea este unde pot gasi materiale si studiu de caz ca sa-mi pot termina lucarea.astept cat mai multe raspunsuri.Va multumesc


Iti voi trimite pe mail material, voi atasa fisiere deoarece pe forum ar ocupa mult spatiu.
va multumesc si astept mailul de la dumneavoastra.

Data post: Sambata, 10 Mai 2008, 21:10
Subiect: RE: licenta "executrare silita a bunurilor mobile si imobile "

ella03_bubu@yahoo.com
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Mai 2008
Cornel Vasile, Consilier juridic
OK am notat.

Alte discuții în legătură

Buna adrianas26 adrianas26 Am nevoie de un pic de ajutor,am lucrarea de licenta in vara sunt la drept si am lucrarea cu titlul Obligatia de fiodelitate fata de angajator in executarea ... (vezi toată discuția)
Functii in mediul privat Dan PM Dan PM Buna ziua, Lucrez la o firma privata si am toate atributiile unui designer industrial din cor dar nu mi-am luat inca licenta. Pot fi trecut de catre director ... (vezi toată discuția)
Executarea silita in reglementarea noului cod de procedura civila Ramona88 Ramona88 Sunt studenta la drept si am ca tema de licenta ,,Executarea silita in reglementarea Noului Cod de Procedura Civila. E o tema destul de ambitioasa, deoarece ... (vezi toată discuția)