Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... licenta "executrare silita a bunurilor mobile si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

licenta "executrare silita a bunurilor mobile si imobile "

titlul lucrarii mele de licenta este "executrare silita a bunurilor mobile si imobile " intrebarea mea este unde pot gasi materiale si studiu de caz ca sa-mi pot termina lucarea.astept cat mai multe raspunsuri.Va multumesc
Va recomand lucrarea
Evelina Oprin, Executarea silitǎ în procesul civil, editura Universul Juridic, Bucureşti, 2007
Succes
Pe langa lucrarea recomandata mai sus, va mai recomand:
S.Zilberstein, V.M.Ciobanu - Tratat de executare silită, Editura Lumina Lex, Bucureşti, 2001
Gr.Porumb – Teoria generală a executării silite şi unele proceduri speciale, Editura ªtiinţifică, Bucureşti, 1964.
S.Zilberstein, V.M.Ciobanu - Drept procesual civil. Executarea silită, vol. I, ediţia a II-a revăzută, Editura Lumina Lex, Bucureşti, 1998;
S.Zilberstein, V.M.Ciobanu, I.Băcanu - Drept procesual civil. Executarea silită, vol. II, ediţia a II-a revăzută, Editura Lumina Lex, Bucureşti, 1998

In plus, cursurile de drept procesual civil ale profesorilor : I.Deleanu, M.Tabarca, I.Les
ella03 a scris:

titlul lucrarii mele de licenta este "executrare silita a bunurilor mobile si imobile " intrebarea mea este unde pot gasi materiale si studiu de caz ca sa-mi pot termina lucarea.astept cat mai multe raspunsuri.Va multumesc

Iti voi trimite pe mail material, voi atasa fisiere deoarece pe forum ar ocupa mult spatiu.
va multumesc si astept mailul de la dumneavoastra.

Data post: Sambata, 10 Mai 2008, 21:10
Subiect: RE: licenta "executrare silita a bunurilor mobile si imobile "

ella03_bubu@yahoo.com
Cornel Vasile, Consilier juridic
OK am notat.