avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declarare stampila la banca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declarare stampila la banca

Buna ziua.
Am nevoie de un ajutor. Vreau sa fac o noua stampila pentru firma si sa ii adaug o steluta ca semn distinctiv. Mai am inca 2 care sunt acelasi model declarat deja.
Intrebarea mea este: trebuie declarata din nou si aceasta stampila pe langa primele? Sau trebuiesc numerotate?
Multumesc anticipat pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 23:18, 17 Februarie 2011
Da ,la banca trebuie modificata fisa cu specimenele de semnãturi ,mai bine spus amprenta stampilei firmei . In cazul in care o veti folosi si pe aceasta noua.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum procedez dacã am pierdut ºtampila de traducãtor autorizat? ELuminita ELuminita Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti, cum trebuie sa procedez in cazul pierderii stampilei de traducator autorizat? Multumesc (vezi toată discuția)
Stampila societatii mariamem mariamem Buna ziua. Cate modele de stampile poate avea o societate intr-o singura perioada de timp. Eu stiam ca una singura, nu doua feluri de stampila. Astept ... (vezi toată discuția)
Stampila asociatiei mikifulgutz mikifulgutz Va rog mult sa-mi spuneti, este corect, legal, sa facem o a doua stampila rotunda, cu o mentiune speciala pe ea ( cifra 2 sau un A) pentru administrator? ... (vezi toată discuția)