Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii vizualizare stare declaratie unica 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

vizualizare stare declaratie unica 112

Incerc sa vizualizez starea declaratiei unice 112 pe [ link extern ] .
Gresesc eu undeva?
este posibil sa fie gresit nr de index de pe declaratia depusa, pentru ca daca e corect se deschide si va precizeaza daca e validata sau este cu erori!
Ati avut si concediu medical de introdus in d 112 ?
1- Am o a persoana cu 10 zile lucrate si 11 zile sarcina si lauzie. Introduc in sectiunea B si datele din concediul medical. Poate v-ati confruntat cu asta. Ceva imi scapa si nu-mi valideaza angajatul.
2 - Sanatate retineti in sarcina si lauzie la salariu de 1500 lei?
Multumesc
nu se retine CASS decat pentru zilele lucrate
multumesc
Am o situatie ciudata...
Am depus decl.112 impreuna cu 300... pe 112 nu am nici un numar, decat stampila cu antetul DGFP si langa, scris de mana, data inregistrarii: 2011-24.02.
Pe 300 de gaseste langa stampila cu antetul si un numar dat tot automat de o stampila. Numarul e urmat si de data inregistrarii.
Banuiesc eu ca asta e numarul si pentru 112. L-am introdus pe site pt. a verifica starea si imi spune ca declaratia este inexistenta. Ce se poate face in cazul asta?
Daca e de dus din nou la administratie pt. numar... imi vine rau... Cred ca ma duc atunci cand voi depune declaratia pe februarie :innocent:. ca nu-mi deconteaza mie tanti de la ghiseu transportul si timpul pierdut pe drum. Si asa muncim prea mult pentru ei...sa aiba ei ce mesteri pe acolo...