avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general D101 si situatii financiare anuale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

D101 si situatii financiare anuale

1. Nu stiu unde (pe ce site) pot sa depun D101. Pe e-guvernare exista precizarea "declaratia 101 nu se depune aici". Am incercat pe anaf.ro . Imi da mesaj "drepturi insuficiente"...

2. Am intocmit si am atasat si zip. la bilant. Imi da index (depunere cu succes) , dar cand dau verificare pentru a obtine recipisa, imi da mesaj ca declaratia nu exista...
A depus cineva?! Nu stiu ce sa fac. Ma dispera!

La celelalte declaratii (112, 394, 300, 390 ), nu intampin probleme.

Multumesc.
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Martie 2012
Herra_, utilizator
Cel mai recent răspuns: Herra_ , utilizator 17:42, 3 Martie 2012
Buna dimineata, Cori! :) Harnicuta mai esti! ;)

1. Ai incercat sa depui declaratia 101 pe aceasta pagina?

[ link extern ]

2. Nu am depus bilantul inca, insa te pot ajuta cu cateva informatii.

Cum depunem si unde depunem online bilantul la 31.12.2011 (pe e-guvernare.ro)
Inainte de a incepe prezentarea pasilor, trebuie sa va spunem ca se recomanda sa folositi Internet Explorer pentru a incarca “Situatiile Financiare la 31.12.2011″ pe e-guvernare.ro, deoarece cu alte browsere nu prea funcioneaza.
Astfel, dupa ce ati introdus in Internet Explorer adresa de web – [ link extern ] >

[ link extern ]

Indexul generat dupa depunerea online a bilantului il introduci odata cu codul fiscal al firmei aici. Verifica starea acestuia. Sau ai incercat aceasta varianta?

[ link extern ] /
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Martie 2012
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Am incercat, sigur ca am incercat. Am incercat si sa-l redenumesc....Ma gandeam ca asta o fi. Nu merge si pace! Ai depus?! A depus cineva de vineri pana azi?!
Multumesc, Gabi.
Cori, site-ul ANAF nu a functionat ieri cu siguranta.

www.avocatnet.ro/content/art...

www.avocatnet.ro/content/art...
Am vorbit si cu Iulia. Nu FUNCTIONESTE :) site-ul...Astept pana luni, marti , mercury..

precizare importanta;
Site-ul ANAF nu poate fi accesat deloc. AvocatNet.ro iti pune la dispozitie documentele ANAF de care ai nevoie
2 Martie 2012 Roxana Neagu Fii primul care comenteaza!

Desi Fiscul a anuntat ca numai portalul ANAF, cel de unde se face trimiterea de declaratii online, va fi indisponibil astazi, timp de 8 ore, in aceasta dimineata nici pagina de internet a institutiei nu mai functioneaza deloc. Fara site-ul ANAF, contribuabilii nu pot obtine informatii despre obligatiile fiscale, nu pot consulta Codul fiscal sau alte acte normative si nici nu isi pot calcula taxa auto pe care o au de plata. AvocatNet.ro iti sare in ajutor. In acest articol, vei gasi cele mai importante informatii de care ai putea avea nevoie si pe care nu le poti gasi pe site-ul ANAF.




Asta de "martisor"....
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Martie 2012
Herra_, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

112 ma dispera danadanei danadanei de ce primesc un astfel de mesaj :Starea: <<Fisierul depus nu este o declaratie D112 Eroare: Certificatul nu este unul achizitionat de la furnizorii de ... (vezi toată discuția)
Declaratia 318 rambursare tva stat membru ioanaep ioanaep Buna ziua, am completat declaratia 318 privind rambursarea tva-ului din statul membru. Pentru a vedea starea declaratiei trebuie sa ne logam pe site-ul anaf ... (vezi toată discuția)
Probleme depunere declaratie 100 office1zoran office1zoran Buna seara, Imi puteti spune va rog cum se pot depune declaratia 100 fara certificat sau semnatura electronica? La Anaf mi-au spus ca trebuiesc aduse pe ... (vezi toată discuția)