Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie somaj

indemnizatia initiala,din 30.06.2010,a fost de 621 lei. a fost diminuata cu 15 % si rotunjita in minus la 527 lei,in loc de 527,85 lei. conf.spuselor guvernului diminuarea era pana la 31.12.2010. ati explicat ca legea data,cu aplicabilitate din 01.01.2011,prevede in noul an,se pastreaza cuantumul din decembrie 2010. astazi indemnizatia a venit de 620 lei. puteti sa imi explicati de ce ? va multumesc anticipat.
1. Observ ca ati primit aceeasi indemnizatie ca in luna iunie 2010, cu un minus de un leu.
2. Din postarile mai multor useri am inteles ca nu toate AJOFM procedeaza unitar.
3. Cel mai bine este sa mergeti la AJOFM si sa intrebati.