avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupe de munca

Sotul meu a iesit la pensie in anul 1998, la varsta de 50 ani. Are o vechime efectiva de 33 de ani, din care 16 ani in gr 1 si 10 ani in gr.2. Mai beneficiaza de recalculare?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: dariad , utilizator 18:29, 19 Februarie 2011
da,s-a inceput recalcularea la gr.1 si 2 de munca.
Sotul meu este pensionar din 1999 si a primit deja pensia pe februarie recalculata, plus restanta din ianuarie, conform cuponului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art. 169 din legea nr. 263/2010 stefanmita stefanmita Va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de recalcularea pensiei in baza art 169 daca: -data nasterii 20. 05. 1949. Am iesit la pensie la cerere la varsta de ... (vezi toată discuția)
Acordare sporuri grupa i si ii carpinisan carpinisan Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca mama mea care a iesit la pensie la data de 01.05.1990 la limita de varsta si are vechimea totala in munca de 45 ani 01 ... (vezi toată discuția)
Trecerea de la pensia de invaliditate gr 1 cu insotitor,la pensie ... Nadira Escu Nadira Escu Trecerea de la pensia de invaliditate gr 1 cu insotitor,la pensie de varsta. Sunt pensionata de invaliditate gr 1 cu insotitor din 1998. In 2018 am implinit ... (vezi toată discuția)