Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupe de munca

Sotul meu a iesit la pensie in anul 1998, la varsta de 50 ani. Are o vechime efectiva de 33 de ani, din care 16 ani in gr 1 si 10 ani in gr.2. Mai beneficiaza de recalculare?
Va multumesc.
da,s-a inceput recalcularea la gr.1 si 2 de munca.
Sotul meu este pensionar din 1999 si a primit deja pensia pe februarie recalculata, plus restanta din ianuarie, conform cuponului.