Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tulburare liniste
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tulburare liniste

Buna seara,
care sunt consecintele ptr o pers care a primit amenda deoarece si-a alungat sotia din locuinta comuna,apoi concubina cheama politia ptr ca a tulburat linistea in locuinta acesteia;nu aprimit amenda de data aceasta.
Daca mai tulbura linistea ce se poate intampla?
multumesc!
Va intra sub incidenta legii nr.61/1991 privind tulburarea linistii publice,si va fi sanctionat contraventional.
multumesc!