avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 386 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tulburare liniste
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tulburare liniste

Buna seara,
care sunt consecintele ptr o pers care a primit amenda deoarece si-a alungat sotia din locuinta comuna,apoi concubina cheama politia ptr ca a tulburat linistea in locuinta acesteia;nu aprimit amenda de data aceasta.
Daca mai tulbura linistea ce se poate intampla?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: radu68 , utilizator 19:31, 18 Februarie 2011
Va intra sub incidenta legii nr.61/1991 privind tulburarea linistii publice,si va fi sanctionat contraventional.
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tulburarea linistii si ordinii publice ContSters185131 ContSters185131 Buna ziua, care ar fi procedura legala ptr un concubin,care vine si tulbura linistea(a fost dat afara din lociunta proprietarului cu ajutorul politiei),pe ... (vezi toată discuția)
Mandat de perchezitie caius mihai caius mihai buna!daca se poate as vrea si eu sa stiu in cazul in care politia are reclamatii asupra mea de la vecinii de pe scara,pentru ca am facut galagie(ceea ce nu e ... (vezi toată discuția)
Contestatie la proces verbal ContSters132194 ContSters132194 Buna ziua, Va rog frumos sa ma informati unde sa depun contestatie ( plangere) impotriva unui proces-verbal dat de politie. Neg constatarea facuta de agent ... (vezi toată discuția)