Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... REVENDICARE IMOBILIARA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

REVENDICARE IMOBILIARA

BUNA ZIUA .
MA CONFRUNT CU O PROBLEMA MAI DELICATA ;
SIUNT IN PROC CU UN VECIN[FOST PROPRIETAR INAINTE DECOLECTIVIZARE] EL REVENDICA O SUPRAFATA DE TEREN DIN CURTEA MEA DAR O VREA DINTRE O ANUMITA LATURA,MENTIONEZ SIUNT VECIN SI LA NORD SI LA EST .
EL DORESTE SA-MI IA DIN PARTEA DE EST RESPECTIV DIN LATIMEA CURTII LUCRU CU CARE NU SUNT DE ACORD DEOARECE PE ACEA LATURA AM CONSTRUITE TOATE ANEXELE GOSP .
INTREBARE;POT FOLOSI AUTORIZATIA DE CONSTRUCTIE CA DOC PROBATORIU IN INSTANTA-LATIMEA CURTI COINCIDE RESPECTIV DISTANTA DIN SPATELE CASEI PINA LA HOTAR ESTE CEA CONSEMNATA IN SCHITA.
VA MULTUMESC ANTICIPAT.
puteti folosi autorizatia de construire ca proba dar conform prevederilor art.36 din Legea nr.18/1991 terenurile detinute de proprietarii constructiilor in intravilanul localitatilor devin de drept proprietatea acestora...
buna ziua/
as mai avea o intrebare care ma framinta; care este statitu juridic al unui drum de exploatare agricol?POATE FI PROPRIETATEA CUIVA?
MENTIONEZ; IN SCHITELE DE LA O.C.P.I. APARE CA D.E.[DRUM EXPLOATARE]
VA MULTUMESC/
tiganus2007, utilizator